Національний природний парк «Бузький Гард» знаходиться в Вознесенському та Первомайському районах Миколаївської області. Загальна площа території Парку встановлена 6138,13 га.
На території парку населені пункти не розташовані, однак переважна більшість безпосередньо межують з парком.
Адміністрація національного природного парку «Бузький Гард» приділяє увагу розвитку мережі туристичних, екскурсійних маршрутів та екостежок. На даний час розроблено:
- Три автомобільні екскурсійні маршрути, які користуються великою популярністю серед відпочиваючих. Це одноденні тури, які проводяться в весняно-літній період і мають природничо-краєзнавче призначення. Під час екскурсії відбувається знайомство з історією краю, огляд архітектурних пам’яток та знайомство з флорою та фауною лісу, наскельного степу та водойм.
- Відвідування території парку екскурсійними групами носить сезонний характер. В весняний і осінній період основною категорією екскурсантів є шкільні групи. Літній період пов’язаний з відпустками і тому групи складаються в основному з дорослого населення та сімейних груп. Екскурсійні маршрути розробляються та обслуговуються працівниками парку або самостійно туристичними підприємствами на основі договору про рекреаційну діяльність з адміністрацією парку.
- Три пішохідні маршрути. Одноденні екскурсійні маршрути, два з яких пролягають біля р.Південний Буг, один вздовж берега р. Мертвовод з переходами через скелі та валуни. Мають краєзнавчо-природниче направлення. На цих маршрутах крім отримання інформації краєзнавчого характеру туристи знайомляться з рослинним та тваринним світом степу та водно-болотних угідь. Пішохідні екскурсії територією НПП «Бузький Гард» можуть здійснюватись з квітня до жовтня місяця включно. Це залежить від погодних умов даної місцевості. Необхідно зауважити, що територія парку має невелику площу та розташування вздовж берегів водойм, оминаючи населені пункти, що не входять до меж парку. Згідно з цим, розробка короткотривалих пішохідних маршрутів більше підходить до даної території.
- Один водний маршрут. Одноденний туристичний маршрут має сезонний характер. Проходячи ним, туристи знайомляться з природними ландшафтами, з біляводною рослинністю, споглядають мальовничі краєвиди. Маршрут пролягає найціннішою, наймальовничішою ділянкою Південного Бугу – Мигійським каньйоном. Тут річка має велику кількість бурхливих порогів, поворотів, які межують з тихим плесом. Природа каньйону своєрідна та неповторна, схили Бугу покриті степовою та лісовою рослинністю з великою кількістю виходів гранітних скель. Саме тому ця частина Бугу є однією з найбільш популярних серед туристів. Сплав відбувається на надувних плотах-рафтах, катамаранах, каяках, байдарках. На акваторії парку наявні ділянки ІІ і ІІІ категорії складності, а навесні у високу воду – ІV категорії. У зв’язку з відсутністю прибережної інфраструктури , туристи ночують у наметах, готують їжу на багатті. Річка Південний Буг має високий потенціал для проведення водних туристичних походів на плавзасобах різного типу. Вони здійснюються всією акваторією р.Південний Буг, що входить в межі парку.
- Один кінний маршрут, який розташований на території рекреаційної ділянки «Урочище «Громове». Пролягає через ділянки з лісовими насадженнями різного віку, невеликими степовими ділянками. Проходячи ним туристи знайомляться з безліччю представників флори та фауни цієї ділянки. Також тут знаходиться невелика унікальна ділянка чагарникового степу.
- Сім екологічних стежкок, загальною протяжностю близько 10 км. Високий потенціал для розвитку цього виду туризму мають деякі ділянки, що розташовані на території відділень парку в Первомайському та Вознесенському районах. Екологічні стежки розраховані на відвідування педагогами, студентами, учнями шкіл та училищ, організованих екскурсійних груп різних вікових категорій. Вони включають в себе екскурсію до лісових масивів, ділянок наскельних степів, водно-болотних угідь і знайомлять відвідувачів з цікавими пам’ятками природи