21 березня весь світ відзначає Всесвітній день лісів. Подія бере початок з 1971 року. Ідею свята запропонувала Європейська конфедерація сільського господарства на 23-й Генеральній Асамблеї. Спочатку свято відзначали в день осіннього рівнодення в Південній півкулі і весняного - в Північному. 21 грудня 2012 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка закріпила 21 березня як Всесвітній день лісів.

Подія отримала широку підтримку і поширення по всьому світу. У цей день проводяться конференції, просвітницькі лекції, семінари, влаштовуються слухання про скорочення вирубки лісів, екологічні організації проводять різноманітні акції.

         Співробітники національного природного парку «Бузький Гард» також не залишились осторонь цього свята. В рамках міжнародного проекту «Зелена планета» до парку завітали представники та члени Миколаївського обласного осередку Національної організації скаутів України (Первомайське, Врадіївське, Снігурівське та Баштанське відділення), а також члени національної організації скаутів Німеччини «Horse» BdP.

         Гостей парку ознайомили з історією, метою створення НПП «Бузький Гард», його історичним минулим тощо. Під час еко-фесту робочими мовами були українська, англійська, німецька та російська мови, тому учасники змогли поліпшити свої знання іноземних мов, а природа та чисте повітря допомогли в цьому. Цьому не змогла завадити навіть вітряна, холодна погода. Всім було тепло від спілкування, спільної роботи, чудових краєвидів і, звичайно, дружнього багаття.

         В рамках акції скаути та співробітниками НПП «Бузький Гард» власноруч висадили декілька сотень саджанців дерев на території Великого Мигійського острова з метою відновлення його природної краси, адже в минулому він був повністю вкритий лісом. Для посадки підібрані виключно місцеві породи дерев, які добре акліматизовані в степовій зоні і широко зустрічаються в межах парку. Саджанці для екологічної акції люб’язно надали працівники ДП «Врадіївське лісове господарство». Суттєву допомогу під час акції надав місцевий підприємець Олександр Мірошник, який забезпечив переправу скаутів на острів, а також активно включився у процес посадки дерев із своїми помічниками.

 

         Сподіваємось, що ця акція стане вкладом для кожного учасника в утвердженні громадянської свідомості і активної життєвої позиції молоді щодо формування бережливого ставлення до навколишнього природного середовища.

Посилання