22 роки тому 18 березня 1994 року Миколаївська обласна Рада ухвалила рішення про створення регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя». Це стало великим кроком у збереженні природних комплексів долини Південного Бугу. Протягом цих років колектив регіонального ландшафтного парку сумлінно виконував свої завдання, поставлені перед установою,  підчас у дуже непростих умовах. У цей день варто згадати людей, які стояли у витоків створення - Сергія Таращука, Сергія Шаповалова, Олега Деркача, Володимира Холипенка та інших. Нажаль багатьох вже нема з нами.

         Ще у 1990 році була сформульована ідея створення національного парку «Гранітно-степове Побужжя», проте економічні умови не дозволили реалізувати цю задумку, і з 1992 року з прийняттям закону про природно-заповідний фонд України та введення категорії регіональних ландшафтних парків, було вирішено створити саме такий заповідний об’єкт обласного підпорядкування, не полишаючи зусиль щодо створення національного парку. Протягом цих років РЛП неодноразово розширювався і в сучасному стані розташований в межах семи адмінрайонів Миколаївської області та м. Южноукраїнськ.

Тим часом, завдяки зусиллям великої групи фахівців, чиновників, громадських діячів, депутатів різних рівнів, а також колективу РЛП «Гранітно-степове Побужжя» продовжувався процес створення національного природного парку, що було передбачено законодавством про формування національної екологічної мережі України. Це завдання було реалізовано в 2009 році з указом Президента про створення НПП, який тоді на вимогу адміністрації Президента змінив назву на «Бузький Гард».

         Таким чином, створення і розвиток регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя» стали важливим етапом у створенні національного природного парку «Бузький Гард», що значно підвищило рівень збереження та управління заповідною територією. Це приклад дійсно еволюційного складного шляху у заповідній справі і природоохоронній діяльності.

 

         

Посилання