12 лютого 2016 року у с. Грушівка Первомайського району Миколаївської області відбулися громадські слухання щодо передачі в довгострокову оренду земельної ділянки з метою розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд міні ГЕС «Грушівська» ТОВ «Торговий дім «Енергоресурси». Земельна ділянка розташована в районі Грушівської та Мигіївської сільських рад Первомайського району Миколаївської області, на обводному каналі Мигіївської ГЕС (правий рукав русла річки Південний Буг між с. Грушівка та островами і частково на правому березі і островах).
На засіданні були присутні представники місцевої громади, громадських організацій Миколаївщини, працівники НПП «Бузький Гард» та Первомайського відокремленого підрозділу НЕЦУ «Гард».
Заслухавши головного доповідача пана Автенюка Б.М., даний проект різко засудила громада села та громадськість. Як виявилось, ніхто на сьогоднішній день не проводив ніяких досліджень щодо екологічних наслідків побудови даної споруди, також ніхто не звертає увагу на те, що ці землі знаходяться у 100-метровій захисній прибережній смузі, та надані НПП «Бузький Гард» у постійне користування, внаслідок чого є надбанням українського народу. Також судячи з доповіді ніхто не проводив експертизи стосовно рибоохорони, так що не відомо яку шкоду ця споруда нанесе червонокнижним рибам , які взагалі перестануть нереститись і буде порушений екологічний баланс. Питання зруйнованого ландшафту та скель теж нікого не цікавлять .
І на кінець було проведено голосування про підтримку цього проекту, де 21 чоловік з 25 голосуючих не підтримали прийняття цього рішення.

Посилання