Це відносно молоде свято, почали відзначати з 1997 року. Ініціаторами введення свята, присвяченого заповідникам і національним паркам, виступили «Центр охорони та дикої природи» і WWF («Всесвітній фонд дикої природи»). 
З метою ознайомлення і популяризації цього свята фахівцями відділу науки та екоосвіти національного природного парку «Бузький Гард» було проведено еколого-освітній захід «Природно-заповідний фонд України» для учнів молодших класів Мигіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (с.Мигія, Первомайського району). 
В рамках заходу прочитали лекцію «Природно-заповідний фонд України», під час якої ознайомили учнів та викладачів із метою започаткування Всесвітнього дня заповідників та національних парків, розказали про об’єкти природно-заповідного фонду України, їх види, функції та мету створення; надали інформацію про загальнонаціональну акцію «7 чудес України» та її переможців. Після лекції показали презентацію «7 природних чудес України», розроблену фахівцями парку. Для ознайомлення з історією створення національного природного парку «Бузький Гард» та його біологічним різноманіттям показали відеофільм «Південний Буг».
Метою проведеного заходу є виховання в учнівської молоді відповідального та дбайливого ставлення до оточуючого середовища, бажання любити та охороняти природу.

Посилання