IV ВСЕУКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ СЕРГІЯ ТАРАЩУКА ДО 60-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

   23-24 квітня 2015 року на базі Чорноморського державного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «IV НАУКОВІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ СЕРГІЯ ТАРАЩУКА» До 60-річчя від дня народження.
   Організаторами читань виступили: Міністерство освіти і науки України; Чорноморський державний університет імені Петра Могили; Національний екологічний центр України; Управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації; Міністерство екології та природних ресурсів України, Національний природний парк «Бузький Гард»; Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський»; Міський центр екологічної інформації та культури (м. Миколаїв); Міжнародна організація екологів університетів.
   Під час конференції 23 квітня 2015 р. було вшановано пам’ять видатного громадського діяча та науковця Сергія Володимировича Таращука.
   Сергій Володимирович упродовж багатьох років був Головою Громадської Ради при Міністерстві охорони природи України. Він брав активну участь у серії експедицій НАН України на Південний Буг, де врешті було створено Регіональний ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя», а згодом на його основі — національний природний парк «Бузький Гард». Серед багатьох його робіт − розробка першої схеми екомережі Миколаївської області; створення природного заповіднику «Єланецький степ», регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» та низки заказників. Він також був автором сценаріїв документальних фільмів про Побужжя та Кінбурн, писав вірші, прозу та переклади.
   Дуже багато зусиль Сергій Таращук віддав на створення нових заповідних об’єктів та на роботу над Червоною книгою України. Його особистою заслугою є впорядкування першого в Україні регіонального «червоного» переліку рідкісних видів тварин Миколаївщини. Завдяки активній участі Сергія Таращука проведено велику кількість моніторингових досліджень та оцінок впливу на середовище Ташлицької ГАЕС. Значний внесок зроблено у природоохорону та збереження Кінбурнської коси, де було створено РЛП «Кінбурнська коса».
   У роботі конференції виступили з доповідями науковці з 40 установ понад 100 учасників різних міст України та розглянули такі питання: науково-природничі, правові, економічні та гуманітарні аспекти розвитку заповідної справи в Україні; розвиток екомережі України та проблеми збереження біотичного та ландшафтного різноманіття; екологічний моніторинг заповідних об’єктів; формування та розвиток екологічної туристичної інфраструктури; екологічна освіта та виховання молоді; зміст, методи та форми екологічної просвіти для збалансованого розвитку заповідної справи та екологічного туризму.
   24 квітня 2015 року для учасників конференції було проведено краєзнавчу екскурсію на території Трикратського науково-дослідного відділення національного природного парку «Бузький Гард».

 

Посилання