Свято "Івана Купала"
до "Дня працівника природно-заповідної справи"
   7 липня Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629 визначено днем професійного свята працівників природно-заповідної справи. Цей день співпадає з українським святом Івана Купала, тому вже вкотре співробітники НПП «Бузький Гард» відзначають цих два свята в один день – 6 липня.
   Щороку воно збирає все більше гостей та відвідувачів не лише на мальовничих берегах Південного Бугу села Мигія, а й по усій країні.
   6 липня в селі Мигія Первомайського району Миколаївської області працівниками НПП «Бузький Гард» було організовано та проведено святкове дійство, що розпочалося зі слів привітання голови Мигіївської сільської ради С.М.Почтаренко та директора НПП «Бузький Гард» В.А.Артамонова. Згодом гостей свята зустрічали головні персонажі дійства—Купало й Марена, які символізують чоловіче (сонячне) і жіноче (водне) божества. Було тут і багато казкових персонажів, які проводили різноманітні конкурси, ігри та змагання. Завітали дикуни з племені «тумба-юмба», хотіли викрасти дівчат-україночок та поміняти їх на своїх дикунок, але хлопці-козаки не дозволили їм цього зробити. Був і водяний з русалкою, які ворожили усім бажаючим. Традиційно на святі проводився майстер-клас з плетення віночків, з яких згодом обирали найкращий. Коли спалахнуло вогнище, люди бралися за руки й перестрибували через вогонь. Дівчата ворожили, вмивалися «іванівською росою» - на красу. Прикрасили цей вечір своїм чудовим співом народний ансамбль української пісні «Червона Калина», який виконував народні купальські пісні, а також сучасні українські пісні.
   В рамках свята в с.Трикрати Вознесенського району Миколаївської області відбулося святкування Івана Купала, співорганізаторами якого стали співробітники НПП «Бузький Гард». Привітали з цим святом усіх присутніх заступник голови Миколаївської облдержадміністрації О.А.Янішевська та начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Димитров М.Ф.. В рамках свята виступали: асоціація східного танцю «Райда» м.Одеса, дует «Сузір’я» на чолі голови районного відділу культури Аркуша В.І., грала жива музика, а надвечір усі присутні мали змогу насолодитись феєрверком та лазерним шоу.
   Після концертної програми відбулася святкова дискотека. А коли піднялося вранішнє сонце молодь купалася в річці, зустрічала схід сонця, на честь якого і святкувалося Купала.
   7 липня Миколаївською облдержадміністрацією було проведено святкування Дня працівника природно-заповідного фонду України на території бази відпочинку «Лісотехнік» в с.Рибаківка Миколаївської області. В рамках заходу відбулося відзначення представників природно-заповідного справи, найкращих представників було нагороджено грамотами, проведено круглий стіл з обговоренням проблем та перспектив розвитку природно-заповідної справи в Миколаївській області та екскурсійне ознайомлення з природними об’єктами о.Березань.

 

Посилання