7 липня – день працівника природно-заповідного фонду
Бурхливий розвиток промисловості та сільськогосподарського виробництва, інтенсифікація будівництва, розширення мережі шляхів сполучення, безконтрольне вирубування лісів, осушення болотних масивів призводить до порушення екологічної рівно¬ваги. знищення флори та фауни територій.
Для відзначення нелегкої та сумлінної роботи працівників природно-заповідної справи Президент України підписав Указ від 18 серпня 2009 року №629 «Про День працівника природно-заповідної справи», у якому зазначено, що в Україні встановлене професійне свято – День працівника природно-заповідної справи, яке щорічно відзначатимуть 7 липня.
День 7 липня для професійного свята обрано невипадково, адже цей день асоціюється зі святом Івана Купала, присвяченим загадковим і чудодійним силам природи.
Символом свята щороку слугує один з видів папороті, квітка якого, за легендою, має чарівні властивості.
Це свято небайдужих людей, які прагнуть зберегти природу і для яких її збереження стає справою життя. Переконані, що завдяки зусиллям та досвіду, ініціативності та творчій думці, доброті та дбайливому ставленню до природи буде не лише збережено, а й забезпечено подальший розвиток природно-заповідного фонду по всій території України!
Охороняючи рідкісні рослини, ми охороняємо природу, а зберігаючи природу як основу нашого буття, ми бережемо країну!
Все буде Україна!

Посилання