2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь (World Wetlands Day).

Мета  дня - зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу.

Тема 2022 року – «Дії на підтримку водно-болотних угідь для людини та природи». Цей девіз не тільки закликає до рішучих дій, він знаменує собою початок нового етапу в історії свята. На честь 50-ї річниці Рамсарської конвенції ООН внесла цей день до списку офіційних міжнародних урочистостей.

Основною метою відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь є підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, бо вони є фільтром і постачальником води для більшості водних артерій планети.

На національний природний парк « Бузький Гард» покладено виконання завдання збереження унікальних природних комплексів та історичних ландшафтів. Одним із таких об’єктів  є територія  площею 830 га, що має назву «Бузькі брояки», що входить до ряду водно-болотних угідь, які є перспективними для визнання Рамсарською конвенцією. ВБУ "Бузькі брояки” відповідає певним Рамсарським критеріям

Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни.

 

Посилання