Невід’ємною частиною природи, її окрасою є птахи. Важко уявити собі ліс, парк, сад беззвучним, без співу пернатих. Птахи – наші вірні помічники, захисники лісів, полів, садів від шкідників і гризунів. Тому їх потрібно охороняти й берегти. Про них потрібно піклуватися й допомагати їм у важку хвилину.

З початком зими для птахів, які не відлітають в південні країни, настають найважчі часи: голод і холод. На території національного природного парку "Бузький Гард" дуже багато різновидів зимуючих птахів, які  потребують допомоги. Маючи велике бажання бути корисними для наших пернатих друзів, пропонуємо всім не байдужим долучитись до нас та створити для птахів годівнички, регулярно наповнюючи їх корисним кормом.

Як та з чого виготовити годівничку?!

У годівнички має бути обов'язково дах, інакше пожива може постраждати від снігу чи дощу та стати непридатною до вживання. Отвір годівниці, має бути широким, щоб птахи могли вільно до неї потрапити та покинути її. Створити годівничку можна з будь-якого підручного матеріалу. Вона може бути виготовлена з дерева, пластику, металу тощо.  

Чим можна підгодовувати птахів:

Сухим білим хлібом;

Насінням злаків: пшениця, ячмінь, просо, овес;

Насінням соняшника (не смаженим);

Насіння гарбуза;

Ягодами горобини, бузини , калини;

Салом (не солоним)

Не можна птахів годувати:

чорним хлібом, солодощами, цитрусовими, солоним салом.

Фото: Сергія Легкого

Сойка

Синиця довгохвоста

Синиця блакитна

Кропив'янка

Горобець польовий

Синиця велика

Посилання