В період з 10 серпня по 15 вересня у межах НПП «Бузький Гард» встановлюється заборона на вилов раків під час їх другої линьки. Заборону встановлено з метою забезпечення охорони раків під час природного відтворення та збільшення їх запасів у водоймах.
«Линька» є головним періодом у житті раків, оскільки в цей період вони не лише змінюють свій хітиновий покрив на новий, але разом з цим оновлюють зябра та травні органи. Поки новий покрив не затвердіє - вони можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими. Через природну незахищеність раки під час линьки потребують додаткового захисту. З цією метою і встановлюється заборона на їх вилов.
За вилов раків під час заборони на території парку на порушника чекає адміністративна відповідальність за ст. 91 КУпАП з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховуються збитки згідно Постанови КМУ № 541 від 24.07.2020 за кожного виловленого рака у розмірі 45 грн.
 

Посилання