На Миколаївщині завершився другий етап комплексної експедиції з вивчення лісових, паркових насаджень, степових та навколоводних флористичних комплексів. Обстежені Арбузинський, Первомайський, Кривоозерський райони, м.Первомайськ. На першому етапі роботи проведені в Братському, Веселинівському, Вознесенському, Доманівському районах, м.Вознесенськ. Науковці з Херсонського державного університету д.біол.н., проф. Олександр Ходосовцев, д.біол.н., проф. Іван Мойсієнко, співробітники кафедри ботаніки Віталій Клименко, Валерій Дармостук дослідили лісові насадження XІX ст., залишки минулих панських парків в сільських населених пунктах та міські парки. В експедиції взяли участь дослідники Інституту ботаніки НАН України Денис Винокуров та Дар’я Ширяєва, а також працівники наукового підрозділу НПП «Бузький Гард».

     Виконаний значний обсяг польових робіт: здійснені геоботанічні та ліхенологічні описи, опрацьовані пробні площі, виявлені вікові дерева, вивчені лісові насадження, отримана безцінна наукова інформація в тому числі історична та краєзнавча. Спростовані деякі міфи, виявлені нові несподівано цікаві об’єкти. 

На цьому етапі досліджень в межах Миколаївщини виявились найстарішими дуби в урочищі «Тридуби» (230-250 років, понад 560 cм в обхваті), та урочищі «Лабіринт» (200-210 років). Тридубські дуби принаймні бачать вже четверте сторіччя (ХVIII-ХХІ). А деякі дуби з «Лабіринту» були посаджені, не виключено, ще батьком В.П. Скаржинського. Точні дані стануть відомими після лабораторної перевірки отриманих зразків. 

Розпочалася робота з обробки отриманих матеріалів. Результати досліджень будуть опубліковані.

Посилання