Це свято було започатковано у 2009 році Басейновою радою річки Південний Буг в рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який діє у країнах Європейського Союзу.
19 квітня 2019 року на засіданні Басейнової ради Південного Бугу прийнято рішення рекомендувати Кабінету міністрів України розглянути 22 травня як дату святкування Дня Південного Бугу на офіційному рівні. Вже цього року День Південного Бугу святкується за новою датою – 22 травня. Основна мета свята - привернути увагу громадськості до першочергових завдань щодо захисту і забезпечення екологічно чистого стану Південного Бугу.
Головна водна артерія Миколаївщини – річка Південний Буг надзвичайно красива річка із цікавою історією та фактами. Річка Південний Буг є третьою за величиною і довжиною в Україні та вважається єдиною річкою Європи, де збереглося порожисте природне русло або іншими словами – природні річкові пороги.
Значна частина річки на Миколаївщині входить до складу національного природного парку «Бузький Гард», який безпосередньо зберігає долину Південного Бугу з річищем, островами і порогами протягом 40 км.
Закликаємо усіх дбати та оберігати неймовірну красу Південного Бугу, робити все можливе, аби залишити нащадкам безцінний скарб – наші водойми!
(фото Дениса Кривого)

Посилання