Національний природний парк “Бузький Гард” створений Указом Президента України від 30 квітня 2009 року № 279 з метою збереження, відтворення і раціонального використання унікальних природних та історико-культурних комплексів у басейні Південного Бугу, що мають важливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне,  рекреаційне та оздоровче значення.

На парк покладається  виконання  таких основних завдань:

- збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів;

- створення умов  для  організованого  туризму,  відпочинку  та інших  видів  рекреаційної  діяльності  в  природних   умовах з додержанням режиму  охорони  заповідних  природних  комплексів  та об'єктів;

- проведення наукових досліджень  природних  комплексів  та  їх змін  в  умовах  рекреаційного  використання,  розробка   наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного  середовища та ефективного використання природних ресурсів;

- проведення екологічної освітньо-виховної роботи.

у 2008 році краєвиди Гранітно-степового Побужжя, природні комплекси якого зберігаються в національному парку, отримали статус переможця у всеукраїнській акції «Сім природних чудес України». У 2009 році в рамках конкурсу «Сім природних чудес Миколаївської області» чотири природних об'єкти на території НПП «Бузький Гард» отримали відзнаки переможців. Це підтверджує високу природоохоронну, естетичну, історико-культурну значущість заповідної території.

За 10 років існування парку, а також за досить складний і тривалий період його створення, працівниками зроблено значний внесок у розвиток заповідної справи України, туризму, екологічної освіти та науки.

Колектив національного природного парку «Бузький Гард», плідно працює у сфері збереження та відновлення біологічного та ландшафтного різноманіття, віддаючи свої знання та працю щоденній кропіткій справі.

Дякуємо всім, хто приймав участь в створенні Парку та тим, хто докладає зусиль, щоб Парк працював та розвивався.

Посилання