21-24 вересня 2018 року вперше відбувся велопробіг «Ровером по Гарду», який стартував з меморіального комплексу м.Южноукраїнськ. Організаторами яскравої спортивної події стали громадська організація «Асоціація велосипедистів Южноукраїнська» у співпраці з національними природним парком «Бузький Гард». Медичний супровід та умови харчування надали Благодатненська, Романовобалківська, Іванівська, Прибузька громади. Місцеві підприємці надали допомогу у туристичному спорядженні.

В заїзді взяли участь понад 60 учасників, серед яких представники з Южноукраїнська, Харкова, Дніпра, Житомира, Запоріжжя, Кривого Рогу, Одеси, Маріуполя, Черкас, Миколаєва та інших міст України. Незважаючи на складні погодні умови учасники протягом чотирьох днів подолали близько 180 км вздовж національного природного парку «Бузький Гард». Їм пощастило оглянути наймальовничіші місця, довелось ночувати в кемпінгах, проїжджати прилеглі села, відвідувати сільські музеї, переправлятись через Південний Буг у різний спосіб.

Метою велопробігу була популяризація активного туризму, а також звернення уваги на екологічні проблеми долини річки Південний Буг та національного природного парку «Бузький Гард» в цілому. В ході пробігу відпрацьовані компоненти маршруту, організації та логістики. Учасники погодились, що набутий досвід дозволить зробити велопробіг «Ровером по Гарду» щорічним і масовішим.

Бажаємо натхнення, успіхів та нових звершень організатору велопробігу Роману Яворському Roman Yavorskyi!

Посилання