В зв’язку з тривалим посушливим періодом зростає ризик виникнення пожеж. Відповідно статистики найбільше пожеж виникає через необережне поводження з вогнем, необачність та халатне ставлення до відкритого вогню в кострищах.

Територія НПП «Бузький Гард» має в своєму складі різні за характером рослинності ділянки, неоднорідна в протипожежному відношенні і відноситься до різних класів пожежної небезпеки. Накопичення легкозаймистих речовин у вигляді мертвого опаду та підстилки в степових екосистемах досягає близько 3,5т на га щороку. Незважаючи на степовий характер розташування НПП «Бузький Гард», лісові масиви займають на його території 1898,8 га або 31%. З них лісовкритих земель 111,7га або 62 %. До них відноситься також насадження хвойних порід, частка яких складає лише 34,4га.

Для забезпечення протипожежної безпеки адміністрацією НПП «Бузький Гард» вживаються організаційні заходи щодо недопущення виникнення пожеж, а у разі їх виникнення - гасіння пожеж у лісах, сільгоспугіддях та на степових ділянках НПП «Бузький Гард».

Звертаємо Вашу увагу на правила пожежної безпеки на території національного природного парку «Бузький Гард». 

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- розведення багать на території НПП, крім спеціально передбачених для цього місць;

- палити, кидати у парку непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім спеціально відведених для цього місць;

- залишати у не передбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо;

- заправляти пальним паливні баки під час роботи двигуна на території парку;

- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);

- випалювати траву та інші рослинні рештки на території НПП, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до території НПП (у тому числі проводити сільськогосподарські пали);

- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо;

- здійснювати на території НПП без узгодження з адміністрацією НПП роботи з використанням вибухових та інших горючих речовин.

- в період високої пожежної небезпеки не допускати в’їзд на територію об’єкту природно-заповідного фонду транспортних засобів та інших механізмів (крім тих, які використовуються для господарських цілей)

У разі використання наметів для розміщення відпочиваючих їх слід встановлювати в 1-2 ряди з відстанню між ними та рядами не менше 2,5м. Площа, яку займає одна група наметів, не повинна перевищувати 1000 м2 за відстані між групами 15м.

Порушники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства.

У випадку виникнення пожежі повідомити адміністрацію парку та ГУ ДСНС за телефонами:

101 – ГУ ДСНС України;

(05161) 6-15-52 – адміністрація НПП «Бузький Гард»

Миколаївська область,

Первомайський район,

с. Мигія, вул. Первомайська , 85.

Тел.. 05161 6-15-52

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Посилання