Відповідно до ухвали Басейнової ради річки Південний Буг, з 2009 року щорічно третьої суботи травня відзначається День Південного Бугу, який цього року припадає на 19 травня.

Південний Буг є найбільшою річкою басейн якої повністю розташований в межах України. Площа басейну річки — 63700 км², довжина 806 км, середній похил — 0,40%. Південний Буг бере початок на Волино-Подільській височині поблизу с. Холодець Хмельницької області, протікаючи по території Вінницької, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей і впадає в Дніпро-Бузький лиман Чорного моря.

Річка живиться за рахунок 6,5 тис. малих і 11 середніх річок-приток. На Миколаївщині нараховується 76 малих і середніх річок. Серед найбільших приток - Чичиклея, Кодима, Синюха, Чорний Ташлик, Інгул.

Південний Буг – дивовижно мальовнича річка, особливо в середній і нижній течіях, де вона продирається крізь породи Українського кристалічного щита, формуючи фантастично мальовничі скелі, пороги і перекати. Значна частина річки на Миколаївщині входить до складу національного природного парку «Бузький Гард», який безпосередньо зберігає долину Південного Бугу з річищем, островами і порогами протягом 40 км.

Водні ресурси басейну річки Південний Буг мають вагоме значення для водозабезпечення населення, промислового і сільського господарства, відпочинку, любительської риболовлі та інших потреб в нашому житті.

Закликаємо усіх дбати та оберігати Південний Буг, робити все можливе, аби залишити нащадкам безцінний скарб – наші водойми.

Фото: Дениса Кривого.

Посилання