26 лютого 2018 року працівниками Богданівського відділення національного парку та жителями села Богданівка було врятовано із льодового полону 14 лебедів-шипунів, які зимують на заповідній території. Внаслідок різкого зниження нічної температури повітря частина птахів крилами примерзла до криги. Спільними зусиллями лебедям допомогли дістатися не замерзлої частини річки, що неподалік села Мар’ївка.

Ось що радить фахівець НПП “Бузький Гард” у даному випадку.

Лебеді добре переносять холод і можуть довго сидіти нерухомо. Птахові не потрібно переступати з лапи на лапу, крокувати і грітися, як люди на зупинках. Якщо птах сидить на льоду або на березі, підібравши під себе лапи – він просто економить енергію. Пір’я і жиру у лебедів стільки, що виробники пуховиків позаздрять! Збоку може здатися, що птах примерз до льоду. Але таке може статися, лише коли птах хворий або поранений. Зверніть увагу на явні ознаки травм (видерте пір’я, кров, відстовбурчене крило). Помітили? Тоді птиці дійсно потрібна допомога.

У всіх інших випадках птах, швидше за все, допомоги людини не потребує. Більш того, лебеді здатні благополучно переносити температуру до 15 градусів морозу. У цьому випадку всі сили птах витрачає на енергозбереження і підтримку тепла. Він обирає безпечне місце на льоду подалі від берега, сідає і відпочиває. Найгірше, що можна зробити в цій ситуації, – прогнати його з насидженого місця.

У разі вмерзання лебедів у лід чи обмерзання бурульками, необхідно звертатись до ДСНС, адже самостійно виконувати рятувальні роботи на льоду небезпечно.

 

Посилання