29 жовтня 2017р. біля пам’ятного знаку жертвам Голокосту в селі Богданівка Доманівського району відбувся мітинг-реквієм та була висаджена алея Пам’яті.

Захід організовано Миколаївською обласною єврейською громадою за сприянням управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації.

Під час Другої світової війни, у жовтні 1941 року, в селі Богданівка було створено табір і за три місяці було знищено близько 55 тис. євреїв. З 55 тисяч зігнаних до концентраційного табору, вціліли тільки 127 в’язнів. Тож ініціатором сьогоднішнього дійства був саме один з тих, хто врятувався в Богданівському таборі — громадянин США Митя Биков, якому на той час було лише півтора року.

Про значимість цієї події говорили Михайло Давидович Гольденберг – голова Миколаївської обласної єврейської громади, заступник голови Доманівської райдержадміністрації Наталія Іванівна Фалько, депутат обласної ради Сергій Віталійович Чорний, громадянин США Митя Биков, директор Богданівської ЗОШ І-ІІІ ст. Олексій Володимирович Поспєлов, керівник краєзнавчого гуртка Богданівської ЗОШ І-ІІІ ст. Людмила Василівна Поспєлова.

Сьогодні було висаджено 127 дерев, в пам’ять про тих, хто вцілів.

На мітингу були присутні працівники та учні школи, представники національного природного парку «Бузький Гард», жителі села.

Посилання