На території національного природного парку «Бузький Гард» з 20 серпня по 20 вересня встановлена заборона на всякий вид та засіб вилову річкового раку під час линьки, а також у темний період доби із застосуванням підсвічування. Згідно наказу Управління державного агентства рибного господарства Миколаївської області № 26 від 20.03.2017 року та наказу НПП «Бузький Гард» № 18 від 22 березня 2017 року.

Линьки- це важливий період у житті раку. У цей час відбувається заміна всього хітинового покриву, що прикриває тіло рака. Разом з тим оновлюються і зябра, а також травні органи цього річкового мешканця. Період линьки припадає на літні місяці, по теплій воді, причому більш молоді раки змінюють свій панцир набагато частіше, ніж літні особини. На першому і другому році життя рак здатний змінювати свій наряд кілька разів. Період линьки раки проводять не в нірках і укриттях, а на відкритій території. Правда, цей процес досить короткочасний (линька триває всього лише 10-15 хв.), помінявши хітиновий покрив, рак деякий час намагається провести в своєму притулку: чекає, коли зміцніє і як слід затвердіє його панцир. Тому протягом цього періоду раки дуже вразливі до вилову.

Людей котрі ігнорують вимоги природоохоронного законодавства чекають штрафи за незаконний вилов річкового раку від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 153 грн до 408 грн) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 грн до 510 грн) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів. Крім того, необхідно компенсувати 45 грн за кожного впійманого рака на території природно-заповідного фонду.

 

Посилання