Фото: «Вечір на „Інтегралі“»,  Євген Самученко

Щорічно у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу, який у поточному році припадає на 20 травня. Це свято було започатковано у 2009 році Басейновою радою річки Південний Буг в рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який уже діє у країнах Європейського Союзу.

Південний Буг - це єдина велика річка України, водозбір якої повністю розміщений в межах нашої держави і протікає територією семи областей: Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської.

Бере свій початок Південний Буг на Хмельниччині біля мальовничого села Холодець Волочиського району. Довжина – 806 км, площа водозбору - 63,7 тис. квадратних кілометрів. Для цієї річки особливо актуальним є лозунг ООН – «Ми всі живемо нижче за течією».

У середній по водності рік в басейні формується стік об’ємом 3,4 км3. Враховуючи, що на одного жителя припадає лише 830 м3, треба визнати, що водних ресурсів в басейні Південного Бугу недостатньо. 

Саме на Миколаївщині Південний Буг заворожує своїми мальовничими гранітними каньйонами та є широко відомим ландшафтним багатством Гранітно-степового Побужжя. Саме ці території входять до складу одного з семи природних чудес України, визначених у загальнонаціональному конкурсі. А національний природний парк «Бузький Гард» є чи не єдиною заповідною територією загальнодержавного значення, яка безпосередньо зберігає долину Південного Бугу з річищем, островами і порогами протягом 50 км, що є двадцятою частиною довжини річки.

 

Посилання