В жовтні людство відзначає Всесвітній День захисту тварин. Це свято закликає об’єднувати зусилля людей в збереженні тваринного світу нашої планети і в захисті прав домашніх тварин. Рішення відзначати Всесвітній день захисту тварин було прийняте 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху захисту природи, який відбувся у Флоренції в 1931 році. В багатьох країнах домашні тварини давно вважаються повноправними членами сім’ї — у них є свої власні свята, своє медичне обслуговування, своє «меню» на кожен день. У нашій країні цей день відзначається десь з 2000 року.

На сьогоднішній день у багатьох країнах світу існують організації, які захищають тварин та відновлюють флору і фауну нашого світу.

Одним із першочергових напрямків діяльності об’єктів природно-заповідного фонду України є ознайомлення різних верств населення з різноманітністю та унікальністю тваринного та рослинного світу у зручній для них формі. З цією метою фахівцями відділу науки та екоосвіти НПП «Бузький Гард» проведено ряд еколого-освітніх заходів до Всесвітнього дня захисту тварин.

З учнями Первомайського професійного промислового ліцею провели бесіду «Збережемо фауну», продемонстрували презентацію «Червонокнижні види флори та фауни НПП «Бузький Гард»» та пізнавальні відеофільми «Південний Буг» та «7 природних чудес України».

В загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №12 організували та провели змагання для учнів молодших класів, головним завданням якого було вирішення проблем зникаючих тварин. Змагання проводились у форматі «інтерв’ю», тому кожен спробував себе в ролі як журналіста, так і людини, що подає різноманітні ідеї для подолання проблеми конкретної тварини.

Метою проведених заходів є надання різнобічної інформації про різноманіття тваринного світу, його унікальність та незахищеність. 

 

Посилання