Україна надзвичайно багата своєю історією, автентичною культурою, мальовничими куточками. Морське узбережжя, широкі степи, гори, ліси – різноманіття її пейзажів вражає. Унікальні природні ресурси забезпечують відпочинок на будь-які смаки – від сонячних пляжів Криму до лижних курортів Карпат.

Туризм є одним з найпопулярніших видів відпочинку. Подорожуючи, люди пізнають світ – історію, культуру, звичаї своєї Батьківщини та інших країн. А отже, не лише відпочивають, а й збагачуються духовно. Указом Президента від 21 вересня 1998 року було встановлено, що 27 вересня в Україні щорічно відзначатиметься День туризму.

Це свято традиційно відзначають, проводячи спеціальні злети туристів, різні заходи і туристичні фестивалі.

Фахівцями національного природного парку «Бузький Гард» було проведено ряд заходів для відзначення цього дня для різних верств населення. 

Для учнів молодших класів Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. (Доманівський район, Миколаївська область) прочитали лекцію «Туристична діяльність національного природного парку «Бузький Гард»». Провели конкурс «Секрет рюкзака», майстер-клас з встановлення намету, використання карематів та спальних мішків. 

Співробітники НПП «Бузький Гард» переглянули відеофільми «Південний Буг» та «7 природних чудес України», прослухали лекцію «Туристична діяльність національного природного парку «Бузький Гард»» .

На території національного природного парку «Бузький Гард» вкотре проходить туристична спартакіада «Бузькі пороги» для інвалідів-візочників. 

Фахівці НПП «Бузький Гард» за традицією допомогли з облаштуванням табору, надали необхідне обладнання, інвентар та допомагали в проведенні заходів як на території Парку, так і за межами нього. З метою ознайомлення з історією створення НПП «Бузький Гард», унікальністю місцевості, різноманіттям флори та фауни учасники спартакіади переглянули відеофільм «Гранітно-степове Побужжя» та «Рідкісні змії півдня України».

Для підприємців, з якими укладені договори про рекреаційну діяльність, була прочитана лекція про Всесвітній день туризму, проведено майстер-клас по встановленню різних видів наметів, користування карематами та спальними мішками, проведено конкурс приготування похідної страви. 

День туризму - свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденної метушні в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша улюблена земля! 

Посилання