7 липня Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629 визначено днем професійного свята працівників природно-заповідної справи. Цей день співпадає з українським святом Івана Купала, тому вже вкотре співробітники НПП «Бузький Гард» відзначають цих два свята в один день – 6 липня. 

Щороку воно збирає все більше гостей та відвідувачів не лише на мальовничих берегах Південного Бугу села Мигія, а й по усій країні.

6 липня в селі Мигія Первомайського району Миколаївської області працівниками НПП «Бузький Гард» було організовано та проведено святкове дійство, що розпочалося зі слів привітання директора національного природного парку «Бузький Гард» В.А.Артамонова, директора регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя» та голови Мигіївської сільської ради С.М.Почтаренко. Під час святкового концерту виступили народні колективи «Віночок» та «Весела компанія» з с.Садове (Арбузинський район, Миколаївська область). Прикрасили цей вечір своїм чудовим співом народний ансамбль української пісні «Червона Калина», який виконував народні купальські пісні, а також сучасні українські пісні. Традиційно на святі проводився конкурс на найкращий віночок та найгарнішу вишиванку. Переможцям та всім учасникам вручили пам’ятні подарунки. Коли спалахнуло вогнище, люди бралися за руки й перестрибували через вогонь. Дівчата ворожили, вмивалися «іванівською росою» - на красу.

В рамках свята в с.Трикрати Вознесенського району Миколаївської області відбулося святкування Івана Купала, співорганізаторами якого стали співробітники НПП «Бузький Гард». В рамках свята виступали: ансамблі «Пролісок» та «Фантазія», студенти з Миколаївського коледжу культури і мистецтв, об’єднання Миколаївського козацтва. 

Після концертної програми відбулася святкова дискотека. А коли піднялося вранішнє сонце молодь купалася в річці, зустрічала схід сонця, на честь якого і святкувалося Купала.

Посилання