«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».

Саме таке питання було поставлене в зверненні, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. З цього приводу в місті Стокгольм 1972 року відбулась Конференція ООН із проблем навколишнього середовища, за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). На конференції були присутні повноважні представники 113 держав світу, у тому числі й Радянського Союзу.

15 грудня 1972 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища, який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. 

В рамках відзначення цього свята співробітниками національного природного парку «Бузький Гард» було проведено ряд еколого-освітніх заходів із залученням різних верств населення.

Традиційними стали спільні екологічні заходи зі студентами та викладачами Первомайського медичного коледжу (м.Первомайськ, Миколаївська обл.). В цьому році це були лекції, покази пізнавальних  відеофільмів, перегляд презентацій. «Від теорії – до дій» - заручившись таким гаслом, студенти виявили бажання допомогти покращити навколишнє середовище на практиці. Таким чином, разом із співробітниками Парку студенти коледжу здійснили прибирання від сміття території Мигійського природоохоронного науково-дослідного відділення.

З метою залучення дітей шкільного віку, з учнями та викладачами Первомайської ЗОШ №12 І-ІІІ ст. провели екоосвітній захід «Всесвітній день охорони навколишнього середовища», провели вікторину, показали мультфільм «Пригоди лісових друзів - Охорона природи», діти із задоволенням пограли в екологічні ігри. Також дітей чекав невеличкий подарунок від адміністрації НПП «Бузький Гард» - краєзнавча екскурсія по мальовничих місцях села Мигія.

Посилання