20 травня у Будинку культури с.Трикрати, Вознесенського району, Миколаївської області, відбувся круглий стіл до Дня Південного Бугу «Річка Південний Буг – проблеми та шляхи удосконалення управління водними ресурсами», організаторами якого виступили Державне агентство водних ресурсів України та Південно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів. Представники національного природного парку «Бузький Гард» взяли активну участь у проведенні даного заходу.
Місце проведення круглого столу вибрано не випадково, адже село Трикрати розташоване біля річок Арбузинка та Мертвовод, які являються притоками Південного Бугу. Ці річки славляться своїми мальовничими гранітними каньйонами та є широко відомим ландшафтним багатством Гранітно-степового Побужжя. Саме ці території входять до складу одного з семи природних чудес України, визначених у загальнонаціональному конкурсі. Також національний природний парк «Бузький Гард» є чи не єдиною заповідною територією загальнодержавного значення, яка безпосередньо зберігає долину Південного Бугу з річищем, островами і порогами протягом 50 км, що є двадцятою частиною довжини річки.
Під час круглого столу учасники обговорили пріоритетні завдання та заходи з ефективного використання водних ресурсів, визначили першочергові кроки щодо покращення екологічного стану річки. Було отримано інформацію про сучасний стан, кількість, якість водних ресурсів. Представлено презентацію Плану управління річковим басейном Південного Бугу в контексті виконання Угоди про Асоціацію Україна – ЄС. Підведено підсумки та нагороджено переможців конкурсу дитячого малюнку «Вода – джерело життя». Для ознайомлення з діяльністю національного природного парку «Бузький Гард» та важливістю водної артерії для людства, продемонстровано пізнавальний відеофільм «Южный Буг». З доповіддю про шляхи збереження річки в межах національного парку виступила начальник відділу державної охорони Наталя Корой. На завершення, фахівці заповідної установи провели екскурсію, під час якої учасники круглого столу побачили неймовірну красу Трикратського лісу, Арбузинського, Актовського каньйонів, з захопленням ознайомились з історичною спадщиною та легендами цього краю.

Посилання