День Південного Бугу

 

Щорічно у третю суботу травня водогосподарники, державні та громадські діячі та природолюби відзначають День Південного Бугу. Це свято було започатковано у 2009 році Басейновою радою річки Південний Буг в рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який уже діє у країнах Європейського Союзу.

Історія річки Південний Буг та його притоків тісно переплітається з історією всієї України, адже ця річка є єдиною в Європі, де збереглося природне русло, яке повністю знаходиться в межах нашої країни. 

Значення наявності річки в історії краю важко переоцінити: це і транспортна артерія, і життєдайна вода для прибережної рослинності, і гарантія виживання для поселенців усіх часів. 

Перша згадка про П.Буг зустрічається в працях давньогрецького історика Геродота, який описав річку у V ст. до н.е. Протягом віків назва річки змінювалась: давні греки називали її Гіпаніс або Іпаніс, турки – Ак-Су, що в перекладі означало «біла вода», слов’яни нарекли річку - Богом.

Близько 40 км Південного Бугу зберігається в межах національного природного парку «Бузький Гард», це складає близько 1/20 від загальної довжини річки. З метою виховання у місцевого населення та туристів співробітниками  парку протягом всього року проводяться різноманітні природоохоронні заходи, акції та тематичні уроки. Для покращення екологічного стану Південного Бугу та його притоків проводиться моніторинг якості поверхневих вод, реєстрація видового різноманіття флори та фауни, регулюється режим використання водних біоресурсів.

Закликаємо усіх небайдужих прийняти активну участь у заходах, присвячених Дню Південного Бугу.

 

Посилання