Основний відсоток відпочиваючих прибувають на територію національного природного парку «Бузький Гард» організованими групами. Їх організацією займаються суб’єкти туристичної діяльності (СТД): туристичні фірми, туристичні клуби, фізичні особи – підприємці, громадські організації тощо, які склали угоди з адміністрацією парку на проведення на його території рекреаційної діяльності.. Для цього необхідно звернутися до СТД, які надають послуги відпочинку на території парку. Офіси цих фірм знаходяться в містах Миколаїв, Одеса, Херсон, Вінниця, Київ, Дніпропетровськ, Первомайськ, Полтава тощо, та в с.Мигія. В мережі інтернет можна знайти сайти, в яких пропонується відпочинок на території парку.
   

При плануванні відвідати територію парку неорганізованою групою обов’язково потрібно завчасно зв’язатися з адміністрацією парку і отримати інформацію про правила відвідування. Адміністрацією парку надається вся необхідна інформація стосовно порядку і термінів перебування на території парку, про транспортні можливості, наявність мотелів, готелів, місцезнаходження аптек, лікарень, дільниць міліції, рятувальних служб, магазинів тощо, про існуючі екологічні стежки, туристичні, екскурсійні маршрути та іншу інформацію.
   

При перебуванні на території парку необхідно дотримуватись певних правил поведінки в природному середовищі, правил пожежної поведінки, правил поводження на воді.
   

Головними правилами, яких обов’язково потрібно дотримуватись є:
1.    Рухатися лише запропонованим маршрутом.
2.    Не рубати дерев, не ламати гілки.
3.    Не рвати квіти.
4.    Не турбувати тварин, не руйнувати осель тварин та пташині гнізда.
5.   Не завдавати шкоди ландшафту, не порушувати грунтовий покрив, не робити надписи на скелях, не збирати будь-які об’єкти природного походження в якості сувенірів.
6.    Не брати з собою собак та інших тварин.
7.    Не користуватись на природі радіоприймачами, магнітофонами тощо, які створюють шум.
8.    Не розпалювати багаття в непризначених для цього місцях.
9.    Не псувати інформаційні щити, межові знаки, лісові меблі та інші елементи рекреаційної інфраструктури.
10.    Не смітити, не бити скляні пляшки.
11.    Підпорядковуватися вказівкам працівників установи.
12.    Поважати і, за необхідності, допомагати один одному.

 

Посилання